Návod, jak vyrobit čarodějnický klobouk pro děti i dospělé

Bez čarodějnického klobouku není kostým čarodějnice úplný. Proto jsme pro vás připravili jednoduchý návod na výrobu čarodějnického klobouku, jehož rozměry lze přizpůsobit pro děti i dospělé. Vyrobený čarodějnický nebo také kouzelnický klobouk můžete využít hned několikrát v roce, neboť se perfektně hodí nejen na maškarní a pálení čarodějnic, ale také na halloween.

Při výrobě čarodějnického klobouku se neobejdete bez:

  • 2 tvrdé černé nebo bílé čtvrtky – lepší je černá, pokud ale seženete pouze bílou, pak ještě navíc budete potřebovat černou temperu. I přestože plánujete vyrobit dětský čarodějnický klobouk, kupte raději čtvrtky o velikosti A3, ať máte dostatek materiálu pro tvoření.
  • obyčejná tužka
  • nůžky
  • kružítko
  • pravítko
  • lepidlo Herkules
  • dekorace na ozdobení klobouku – krepový papír,hvězdičky z barevného papíru, třpytky, stužky atd.

Postup:

1.Z jednoho tvrdého papíru vytvořte kornout a slepte ho pečlivě lepidlem nebo izolepou, aby se nerozvíral. Ještě ale předtím, než ho slepíte, vyzkoušejte ho na hlavu, ať máte jistotu, že vám padne. Dole jej zastřihněte do roviny.

witch-hat

2. Nyní základnu kuželu rozstříhejte na „střapce“ o délce a šířce asi 1 cm a ohněte je směrem ven.

klobouk
Čarodějnický klobouk

3. Změřte vnitřní průměr kužele.

4. Na druhý černý papír načrtněte naměřený průměr a označte střed.

vyroba-carodejnickeho-klobouku

5. Kružítkem zabodnutým v označeném středu nakreslete kružnici podle koncových bodů průměru.

kružítko

6. Teď okolo namalovaného kruhu udělejte ještě jeden větší.

7. Vnitřní část menšího kruhu vystřihněte a naneste na okraj papíru lepidlo.

8. Kruh nasaďte na kužel tak, aby se lepidlo spojilo s ohnutými střapci. Nezapomeňte spoj uhladit a přimáčknout.

9. Na závěr klobouk polepte z papíru vystřiženými hvězdičkami nebo pavouky. Kolem krempy klobouku také můžete obmotat krepový papír, anebo na klobouk nalepit třpytky.

Náš tip: Vyrobte pomocí žlutého barevného papíru a stužky pásek. Stačí když ze žlutého papíru vystřihnete malý obdélník a uděláte do něj podél kratších stran rovnoběžné otvory, kterými stužku provlečete (viz video). Pásek pak přilepte podél základny kuželu.

Pokud si na výrobu klobouku netroufáte, anebo ke svému čarodějnickému kostýmu sháníte rafinovanější model, pak si na Partyzon.cz můžete koupit již hotový klobouk. Na výběr máme několik variant – černé klobouky, klobouky zdobené pavučinami a dokonce klobouky podobné Moudrému klobouku z Harryho Pottera!

Zdroje:
https://www.firstpalette.com/
https://www.youtube.com/
Video návod vytvořil: KUKU ArtsAndCrafts